KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713003
nr 1271 3003
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Hammarby sjö, signerad. Olja på pannå, 32x22 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:28:21
26/8 20:23:21
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm